ارائه دهنده خدمات

طراحی کافه و رستوران

طراحی هیجان‌انگیز و روانشناسانه کافه بازی مافیا

کافه مافیا دارای یک فضای چندگانه با کاربری‌های متفاوت است. در این کافه می‌توانید یک دورهمی هیجان‌انگیز را تجربه کنید و در عین حال که از امکانات کافه و خوردنی‌های بی‌نظیر آن استفاده می‌کنید از یک فضای پویا و بانشاط و انجام دادن یک بازی جذاب و معمایی در کنار دوستان خود لذت ببرید. همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید کافه مافیا دارای سه روم A و B و C است که بازی‌ها در این سه اتاق اجرا می‌شود.

طراحی کافه و رستوران

روم بزرگتر که به سالن غذاخوری مشرف است به صورت دو رتا دور شیشه‌ای با نورپردازی خاص قرمزرنگ اجرا شده که برای تایم شب مافیا در نظر گرفته شده است. قرار دادن میزها و صندلی‌های فلزی تیره به خلق فضایی معمایی کمک کرده و صندلی گادفادر یا پدرخوانده که بازی را مدیریت می‌کند بزرگتر و رسمی‌تر است و یادآور مافیاهای خطرناک و تصاویری است که در فیلم‌ها از آن‌ها دیده‌ایم. در میان میزها نیز راهرویی باریک برای راحتی حرکت و جابجایی گادفادر در نظر گرفته شده است

نورپردازی

واقعیت این است که هنگام طراحی اتاق‌های فرار، روم‌های وحشت یا فضاهای معمایی مانند اتاق مافیا نقش نورپردازی بسیار فراتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. یک نورپردازی خوب و حرفه‌ای می‌تواند به فضا هویت بدهد و حس و حالی که دوست دارید به بازیگران القا کنید را از این طریق بیافرینید.

باید بازی مافیا و چم و خم آن را به خوبی بشناسید تا بتوانید یک طراحی حرفه‌ای از یک اتاق مافیا داشته باشید. رنگ قرمز  و درواقع رنگ خون که برای شب‌های مافیا در نظر گرفته شده حس ترس و دلهره همراه با حرارت و انرژی را به روند بازی تزریق می‌کند. کنتراست رنگ قرمز با میز و صندلی‌های مشکی‌رنگ و فلزی اتاق را از حالت خشک و رسمی بودن درآورده و تعادل مناسبی به فضا اضافه می‌کنند.

بازی با سایه‌ها

با اینکه از نور صحبت کردیم اما تاثیر شگفت‌انگیز سایه‌ها را نباید هرگز فراموش کرد. ایجاد کردن فرم اشکال با تشکیل سایه و پررنگ کردن تم مافیایی یکی از ابعاد خلاقانه طراحی این کافه است که نمی‌شود آن را نادیده گرفت. در هر گوشه و کنار کافه یکی از المان‌های مفهومی مافیا با تکنیک سایه‌ها به چشم می‌خورد. اشکالی مانند اسلحه و تفنگ، لایک، دیسلایک، کلاه و غیره حس کنجکاوی و مرموز بودن را برای بیننده ایجاد کرده و المان‌هایی را تداعی می‌کنند که بخشی از بازی هستند. همانطور که در تصاویر کافه می‌بینید 

طراحی کافه و رستوران

نامگذاری اتاق‌ها نیز با همین روش انجام شده، به این صورت که نور به المان فیزیکی حرف A برخورد کرده و سایه آن در ابعاد بزرگتر بر روی دیوار اتاق A نمایان می‌شود.  

دکوراسیون داخلی

در اتاق‌های B و C نیز مانند اتاق A یک میز گرد که ماسک‌های بازی روی آن قرار دارد به همراه صندلی‌های فلزی که دورتادور آن چیده شده‌اند در نظر گرفته شده که میزها به سبک قدیم و با کابل‌هایی محکم از سقف آویزان هستند. دیوار انتهای سالن حاوی تصویری سیاه‌رنگ از گادفادر است که به تاریک‌تر جلوه دادن فضا و ایجاد حس وهم و دلهره برای بازیکنان کمک بسزایی کرده است. همچنین در بخش خارج اتاق‌ها کانتر رسپشن فلزی و مبلمان چستر سیاه‌رنگ چرم در ذهن بیننده تصاویر کافه‌های کلاسیک چند دهه پیش را تداعی می‌کند. ما در مقالات پیشین چیدانه انواعی از کافه‌های خاص با ایده‌ها و عملکردهای متفاوت را بررسی کردیم،درواقع شیوه طراحی هر فضا هویت و شخصیت آن فضا را تشکیل می‌دهد. مثلا غالب بودن رنگ‌های مشکی، خاکستری و قرمز شاید برای یک کافه معمولی مناسب نباشد و کلافه‌کننده به نظر برسد، اما برای کافه‌ای که برای بازی مافیا طراحی شده حامل پیام‌های عمیق و مهمی است: اگر می‌خواهی بازیگر خوبی شوی باید پیش از هرچیز یک دروغگوی قهار باشی. دروغ شاه‌کلید تو برای پیروزی است. توی این کافه نباید حس خوشایند داشته باشی، برعکس! باید به همه شک کنی! حتی بغل دستی‌ات!